خرید بکلینک   پنجره دوجداره   دوربین مداربسته   نرده استیل   عدالت خواهان عرش   شیشه بالکن   رام گوشی   سیگنال فارکس   لایسنس رایگان نود 32   یوزر پسورد نود 32   سئو سایت   لایسنس نود32   آپدیت نود 32   بک لینک   
۷ حقيقت آرايشي را بدانيد  سالم زيبا سالم زيبا .

سالم زيبا

۷ حقيقت آرايشي را بدانيد

استفاده از كرم‌هاي لاغري موثر است؟
به دنبال مصرف مواد غذايي، بيش از حد نياز، سلول‌هاي چربي يا اديپوسيت‌ها بزرگ و تكثير مي‌شوند تا بتوانند چربي‌ها را درون خود ذخيره كنند. اين سلول‌ها زير پوست و بين اندام‌هاي داخلي جمع مي‌شوند و تشكيل بافت چربي مي‌دهند. كرم‌هاي لاغري از ذخيره چربي در بافت چربي زير پوست پيشگيري مي‌كنند و حالت زيباتري به پوست مي‌دهند. البته راه حل‌هاي ديگري هم جز مصرف كرم‌هاي لاغري وجود دارد مثلا برخي از مواد مانند كافئين بخصوص وقتي صبح مصرف شوند، سوخت و ساز چربي را بالا مي‌برند. برخي ديگر مانند فلوريد زين هم كه در سيب وجود دارند، به خصوص اگر عصر مصرف شوند، ذخيره‌ي چربي را كاهش مي‌دهند. مشكل اصلي كرم‌هاي لاغري اين است كه بايد به طور مرتب و روزانه مصرف شوند در غير اينصورت چربي دوباره زير پوست ذخيره مي‌شود و حالتي نازيبا به آن مي‌دهد.
آيا اتوبرنزه‌ها مضرند؟
اتوبرنزه‌ها از مرطوب كننده و شير و DHA دي اكسيداستون كه ماده اصلي اتوبرنزه هاست ساخته شده اند. DHA مولكولي است كه از ذرت بدست مي‌آيد و در سطح بدن در تماس با اسيد‌هاي امينه سلول‌هاي پوست، باعث رنگي شدن سلول‌هاي مرده مي‌شود. هر بار كه حمام مي‌رويد سلول‌هاي مرده مي‌ريزند و رنگ ناشي از اتوبرنزه‌ها هم از بين مي‌رود. خود اتوبرنزه‌ها مضر نيستند بلكه اين باور كه درصورت استفاده از اتوبرنزه‌ها نيازي به استفاده از كرم ضد آفتاب يا هيچ نوع حفاظت ديگري درمقابل آفتاب نيست، مشكل ساز مي‌شود.
چرا گاهي پوستمان سريع‌تر برنزه مي‌شود و اين رنگ مدت بيشتري دوام دارد؟
اواخر هر سال، دوره تجديد سلولي كند مي‌شود و بيش از ۲۱ روز، زمان استاندارد، لازم است تا سلول‌هاي اپيدرم كه اشعه UV را جذب كرده اند و برنزه شده اند، به سطح پوست برسند، بميرند و جاي آن‌ها را سلول‌هاي تازه و روشن بگيرد. به طور كلي، پوست افرادي كه به بلوغ رسيده اند، نسبت به كودكان رنگ برنزه را مدت طولاني‌تر حفظ مي‌كند. چرا برخي از ريمل‌ها ضد آب هستند؟
فرمول تهيه ريمل هر توليدكننده‌اي متفاوت است. به طور كلي ريمل‌ها به دو گروه اصلي كلاسيك يا معمولي و واترپروف يا ضدآب تقسيم مي‌شوند. ريمل كلاسيك، مخلوطي از آب و موم‌هاي گياهي است كه به آن رنگ و پليمر‌هايي افزوده مي‌شودكه به آن حالتي كرمي با قابليت كشساني مي‌دهد. در ريمل ضد اب به جاي آب، از حلال‌هاي قابل تبخير استفاده شده است. مزيت اين نوع ريمل بر ريمل كلاسيك اين است كه در صورت گريه كردن يا رفتن زير باران يا شستن صورت، پاك نمي‌شود و مژه‌ها را دانه دانه از هم جدا مي‌كند و حالت زيبايي به آن‌ها مي‌دهد. براي پاك كردن ريمل كلاسيك، آب و صابون كافي است، اما براي پاك كردن ريمل‌هاي ضد آب بايد از آرايش پاك كن‌هاي مخصوص كه حاوي چربي و آب هستند، استفاده كرد. اين محلول‌ها را قبل از استفاده خوب به هم بزنيد.
چرا شامپو‌هاي بيولوژيك مانند ساير شامپو‌ها كف نمي‌كنند؟
بسياري از افراد گمان مي‌كنند شامپويي كه بهتر كف مي‌كند، اثر پاك كنندگي بهتري دارد، اما اين باور اشتباه است، زيرا كف شامپو، مو‌ها را تميز نمي‌كند بلكه مواد شوينده داخل آن است كه چربي و كثيفي را از بين مي‌برد. در شامپو‌هاي بيو، برعكس شامپو‌هاي كلاسيك كه در آن‌ها سديم لوريل سولفات روي چربي مو تاثير مي‌گذارد، ماده‌اي به نام تانسيو كه يكي از مشتقات شكر است، وجود دارد. اين ماده به اندازه سديم لوريل سولفات موثر است، اما كف كنندگي كمتري دارد. هميشه در هنگام خريد شامپوي سر خود و يا صابون مناسب و همچنين تشخيص لوازم آرايش تقلبي بسيار دقت كنيد.
چرا برخي از عطر‌ها پوست را تحريك مي‌كنند؟
برخي از تركيب‌ها مانند انواع نگهدارنده‌ها يا روغن‌هاي گياهي موجود در عطر‌ها، محرك هستند. لينانول، گرانيول و سيترونلول كه هر سه از تركيبات معطر گياهي اند، از محرك‌ترين مواد درون عطر‌ها هستند كه متاسفانه استفاده از آن‌ها هنوز ممنوع نشده است. الكل نيز به ندرت مي‌تواند باعث تحريك پوست شود. در صورتي كه در اثر استفاده از عطر دچار علائم حساسيت مي‌شويد، مي‌توانيد با مراجعه به متخصص و انجام تست آلرژي، دريابيد به كدام تركيب عطر حساسيت داريد. بهترين راه حل، اسپري عطر روي لباس است تا تركيبات آلرژي زا با پوستتان در تماس نباشند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۷:۱۸ توسط:مبيناكاظمي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :